Zapraszamy na pobyty wakacyjne do Karpacza !!!!
Strona główna
O pensjonacie
Pokoje wyposażenie
Atrakcje
Cennik
Kontakt
GALERIA
Panorama
Kontakt
Twoje położenie: Strona główna / Atrakcje

 300 m baseny SANDRA SPA

 150 m: Tor Saneczkowy Kolorowa

 190 m: Kolorowa II (100m)

 190 m: Kolorowa I (370m)

 310 m: Muzeum Sportu i Turystyki

 470 m: Lodowiec (180m)

 540 m: Jumbomatik (124 m)


ŚWIĄTYNIA WANG w Karpaczu

Kościół Wang został zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej  Norwegii, w miejscowości Vang, położonej nad jeziorem Wang (norw.  Vangsmjösa) i stąd wywodzi się jego


KARCZMA SĄDOWA 1735 - KARPACZ GÓRNY( MORSKIE OKO

Rzesze pielgrzymów wędrujących z Kotliny Jeleniogórskiej na Śnieżkę  korzystały z istniejącego już w średniowieczu szlaku zwanego Śląską Drogą

MUZEUM ZABAWEK
Założycielem tego niezwykłego muzeum w Karpaczu jest Henryk Tomaszewski  ( twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy)

SKAŁA GRANITOWA MARMIT
znajduje się około 200 metrów poniżej Dzikiego Wodospadu oraz ulicy  Strażackiej i jest  jedna z większych ciekawostek geologicznych  Karkonoszy.


 MIEJSCE ANOMALII GRAWITACYJNEJ


DZIKI WODOSPAD
Dziki Wodospad, położony w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę,  powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Jest miejscem, które  bardzo chętnie odwiedzają rzesze turystów.


 Muzeum Sportu i Turystyki


 META TOUR de POLOGNE
 Tour de Pologne po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku.
 Wtedy na starcie stanęło 71 kolarzy.

 Alpine Coaster - najdłuższy w Polsce letni Tor saneczkowy


Karpacz posiada również wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych. W  Karpaczu znajduje się   kilkanaście stoków narciarskich  Przy wszystkich  znajdują się wyciągi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Większość z  nich dysponuje sztucznym dośnieżaniem, a dzięki oświetleniu są czynne do  późnych godzin wieczornych.
Bardziej wymagających narciarzy zapraszamy do Kompleksu Narciarskiego  „Śnieżka“,który posiada siedem wyciągów i sześć nartostrad o różnej skali  trudności. Na trzech z nich działa system sztucznego dośnieżania.

Łyżwiarstwo można uprawiać odwiedzając nasze lodowiska, w tym jedno całoroczne. Doskonałą zabawę nie tylko dzieciom zapewnią zjazdy na pontonach  tzw.  Snowtubing. Na  skoczni narciarskiej „Orlinek“ organizowane są krajowe i  międzynarodowe zawody. Uprawiających narciarstwo biegowe, usatysfakcjonuje, przepięknie położona
w Karpaczu Górnym trasa biegowa oraz ponad 13 km trasa położona przy  schronisku "Dom Śląski" ,  wiodąca przez czeską Lucni Boude i szczyt Pod  Małym Szyszakiem.